OLIVER JAKUBIK

 hr marketing

Spojil som 10 rokov skúseností v marketingu a 10 rokov každodennej spolupráce s HR manažérmi pri rozvoji ľudí do unikátneho a praktického pohľadu na to, ako môžeme cez funkčné HR marketingové aktivity formovať atraktívnu a zároveň autentickú značku zamestnávateľa (employer branding).

brand archetype
workshop

Chcete sa vyhnúť zlyhaniu? Všetky hr marketingové stratégie a aktivity budú neúplné a vo výsledku nedosiahnete želané ciele, pokiaľ nebudete už na začiatku vedieť, kto ste z pohľadu vašej unikátnej hr značky a pridanej hodnoty pre zamestnancov.

mebrand_photo_ - 48.jpg

Čo je Brand Archetype?

Spomeňte si na niektorý z vašich obľúbených filmov alebo seriálov - možno to je Bridget Jones, Sex v meste, Pán Prsteňov, James Bond, Priatelia, Big Bang Theory, HIMYM alebo Game of Thrones. Máte ho pred očami?

Každý film, seriál a každý príbeh je tvorený rôznymi postavami. A každá postava má svoj vlastný charakter, podľa ktorého sa správa a koná. Čím viac je táto rola jasná, autentická a zrozumiteľná, tým viac priťahuje pozornosť a zároveň si získava svoj okruh fanúšikov, pre ktorých je sympatická a vedia sa s ňou identifikovať.

A nemusí to byť nevyhnutne „dokonalá“ postava, práve naopak - čím viac je daná rola skutočná a autentická (vrátane nedokonalostí), tým viac si s ňou dokážeme vytvoriť prepojenie. Veď napríklad už spomínaná Bridget Jones ani náhodou nie je prototypom „dokonalej“ ženy, rovnako ako Pán Božský nie je vždy úplne božský a Jon Snow nekoná vždy podľa pravidiel.


Brand archetyp je charakter alebo rola vašej značky. v marketingovej praxi poznáme pre uľahčenie 12 hlavných archetypov alebo charakterov značky.

Sú postavené na rôznom poslaní a hodnotách, ktoré tvoria základ našej značky a ktoré chceme, aby ľudia pri našej značke vnímali.

 

Pre zväčšenie kliknite na obrázok. Zdroj obrázku: Edentify.com

 

hr copywriting

Zvýšte úspešnosť vašej pracovnej inzercie a HR marketingovej komunikácie vďaka moderným poznatkom behaviorálnej ekonómie, princípom copywritingu a modelom brand archetypov.

Spoznajte praktické rady a konkrétne odporúčania z praxe na obľúbenom školení, určenom najmä HR manažérom, recruiterom, headhunterom a HR marketérom.

mebrand-personal-branding-hr-marketing.jpg