Chceme zmeniť život? Zmeňme vysávač.

Hoci môže nadpis na prvý pohľad pôsobiť clicbaitovo (snaha o zaujatie pozornosti a kliknutie na článok), sľubujem, že ide o reálny a verím, že aj praktickú hodnotu či inšpiráciu prinášajúci text.

Keď cítime, že potrebujeme zmenu

Asi každý z nás potreboval niekedy zásadne zmeniť veci vo svojom pracovnom alebo súkromnom živote.

Napríklad moji klienti sa na mňa ako trénera a konzultanta často obracajú s požiadavkou na dodanie služby (školenie, prednáška, stratégia), ktorej výsledkom bude zmena - lepšia interná komunikácia, vyšší predaj, ambasádorstvo a lojalita zamestnancov, a pod.

A tieto pracovné zmeny (rovnako, ako naše súkromné zmeny a zlepšenia) chceme až príliš často dosiahnuť „vysvetlením“, „naučením” a „pochopením“ ich dôležitosti, užitočnosti a potreby.

Takto to ale nefunguje…

Neznášam vysávanie

Od detstva neznášam vysávanie. Ok, neznášam je slabé slovo - ja vysávanie úplne bytostne nenávidím.

Najprv vytiahnutie vysávača a hadice. Zloženie všetkých častí. Natiahnutie šnúry a zapojenie do zásuvky. Potom začnem vysávať. Šnúra sa mi neustále pletie pod nohy a pod hadicu, kolieska idú z princípu vždy iným smerom, ako potrebujem a keď je ako-tak všetko ok, tak zrazu je šnúra krátka a potrebujem ju prepojiť.

Viem, že vysávať treba. Rozumiem tomu. Vizualizujem si krásnu a čistú podlahu. Chápem, že prach a špina sú zlé a neprospievajú zdraviu, nehovoriac o estetickosti chumáčov prachu. To všetko „viem“.

Aj tak som vždy odkladal vysávanie až do posledného možného okamihu - väčšinou do dňa pred nejakou návštevou alebo keď už chumáče prachu prekročili znesiteľnú mieru vizuálnej tolerancie.

Jedného dňa som si povedal, že takto to ďalej nejde a že podrobím nechuť vysávať detailnej behaviorálnej analýze. A čo sa následne udialo?

Na druhý deň som si kúpil výkonný tyčový vysávač na batériu a super LED svetlami na hlavici.

Odvtedy vysávanie milujem.

Nie „tolerujem“. Nie „rozumiem jeho potrebe“.

Teraz sa na vysávanie doslova teším. A mimochodom - úplná vychytávka je vysávanie v tme, keď podlahu osvetľujú LED svetlá a vy vidíte aj tie najmenšie omrvinky, ktoré sú v ďalšom okamihu pohltené rotujúcimi kefami a vtiahnuté sacou hadicou. Mega. :))

Ok. A teraz naspäť do biznis aplikácie.

Ak chceme meniť ľudí a ich správanie (t.j. aj naše vlastné fungovanie v pracovnom a súkromnom živote), veľmi často je najlepšou možnosťou zmeniť naše nástroje a interakcie.

Úprimné pomenovanie problému

V prvom kroku si potrebujeme spraviť jednoduchú analýzu a skutočne pravdivé pomenovanie toho, čo nám vadí, čo nám prekáža alebo čo nás brzdí v želanom výkone.

Naozaj stojí za zlým výsledkom predaja argumentačná neschopnosť obchodníkov alebo skôr zlý produkt či zle nastavená cena?

Naozaj potrebujeme zložité motivačné zamestnanecké programy alebo bude stačiť elementárne dodržovanie sľubov a spravodlivé fungovanie na strane top manažmentu?

Naozaj musíme zamestnancov finančne motivovať, aby odporúčali voľné pracovné miesta svojim priateľom alebo vytvoríme také pracovné prostredie, na ktoré budú ľudia hrdí a budú sami od seba volať priateľov a rodinu, aby sa stali súčasťou firmy?

Naozaj nedokážeme vytvoriť kreatívnu prezentáciu v PowerPointe? Stačí prejsť na normálny prezentačný softvér a pôjde to samé :))))

Nové pero…

Spisovateľ Ernest Hemingway raz dostal otázku, čo potrebuje pre získanie chuti a motivácie na písanie. Majster odpovedal: „Nové pero a čistý zápisník.“

Niekedy aj malé zmeny či investície dokážu zásadným spôsobom zmeniť naše interakcie a fungovanie vo svete.


Oliver Jakubik