5 leadershipovských rád mojej babky

Odborných a serióznych rád o tom, ako sa stať dobrým lídrom a čo všetko by mal dobrý líder poznať, hovoriť a robiť, je pomerne veľa. A tak pre zmenu niekoľko užitočných a praktických rád mojej babky, ktoré môžeme krásne zaradiť do manažérskej výbavy. :)

1. Mame to nebudeme hovoriť...

Na jednej strane tento spiklenecký nádych vytvoril medzi babkou a mnou pocit, že sme „parťáci“ - čo je výborný predpoklad, aby sme dokázali riadiť svoj tím. Na druhej strane - jasná informácia, že nie je nevyhnutne nutné hovoriť o občasných chybách a zlyhaniach tvojich kolegov všetkým ľudom okolo :)

2. Najprv zjedz obed, až potom dostaneš buchtu!

Cukor a bič v praxi. Kombinácia vnútornej a vonkajšej motivácie. A tiež praktická ukážka toho, že niekedy majú veci svoju postupnosť a pokiaľ sa uponáhľame a budeme chcieť odmeny (buchta) bez driny (hnusné mäso na šťave), tak výsledkom môže byť, že sa veci (alebo ľudia) skrátka pose*ú.

3. Bože, dieťa, konečne už choď spať!

Filmoholizmus, hračkoholizmus či workoholizmus sú na škodu a líder potrebuje myslieť na svoj Work Life Balance. :)

4. Nie, že zmeškáš školu!

Bez neustáleho rozvoja sa budeme (na lídrov) iba hrať. Takže poďme opustiť komfortné zóny a hor sa do učenia.

5. To nie je vhodný kamarát pre teba.

Dôležitosť správneho výberu ľudí okolo nás a v našom tíme je pre dlhodobý rozvoj a úspech kľúčová. Ak sa rozhodnete pre blbcov, lenivcov, atď., skončíte vy a váš tím podobne.